
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 50 Ω |
| Gain | 2.5 dBi |
| Number of Bands | 1 |
| Frequency Range | 895 MHz to 935 MHz |
| Frequency Group | UHF (300 MHz to 1 GHz) |
| Antenna Type | Whip, Tilt |
| Applications | Wireless Applications |
| VSWR | 2 |
| Power - Max | 20 W |
Stock: 66
Distributors
pcbx
Unit Price$0.94992
Ext.Price$0.94992
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.94992 | $0.94992 |
| 10 | $0.77280 | $7.72800 |
| 25 | $0.69525 | $17.38125 |
| 50 | $0.62548 | $31.27400 |
| 100 | $0.56270 | $56.27000 |
| 300 | $0.53572 | $160.71600 |
| 500 | $0.51003 | $255.01500 |
| 1000 | $0.48296 | $482.96000 |
