
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Height | 990.6 µm |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 40 MHz |
| Max Supply Current | 2.5 mA |
| Type | VCTCXO |
| Output Format | Clipped Sine Wave |
| Base Resonator | Crystal |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Frequency Stability | 500 ppb |
| Packaging | Reel |
| Operating Supply Voltage | 2.8 V to 3.3 V |
| Supply Current | 2.5 mA |
Stock: 4662
Distributors
pcbx
Unit Price$1.74693
Ext.Price$1.74693
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.74693 | $1.74693 |
| 10 | $1.51565 | $15.15650 |
| 25 | $1.43353 | $35.83825 |
| 50 | $1.37412 | $68.70600 |
| 100 | $1.31734 | $131.73400 |
| 300 | $1.25436 | $376.30800 |
| 500 | $1.19438 | $597.19000 |
