
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Height | 990.6 µm |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 26 MHz |
| Frequency Stability | 2 ppm |
| Max Supply Current | 2 mA |
| Type | VCTCXO |
| Output Format | Clipped Sine Wave |
| Base Resonator | Crystal |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Operating Supply Voltage | 2.8 V to 3.3 V |
| Supply Current | 2 mA |
Stock: 414
Distributors
pcbx
Unit Price$1.64933
Ext.Price$1.64933
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.64933 | $1.64933 |
| 10 | $1.43220 | $14.32200 |
| 25 | $1.35409 | $33.85225 |
| 50 | $1.29818 | $64.90900 |
| 100 | $1.24443 | $124.44300 |
| 300 | $1.18495 | $355.48500 |
| 500 | $1.12829 | $564.14500 |
