TXEACDSANF-26.000000
Manufacturer:
Taitien
Mfr.Part #:
TXEACDSANF-26.000000
Datasheet:
Description:
Oscillators SMD-4, No Lead SMD/SMT VCTCXO 26 MHz
ParameterValue
Length3.2004 mm
Width2.4892 mm
Max Operating Temperature85 °C
Min Operating Temperature-30 °C
Height990.6 µm
RoHSCompliant
Frequency26 MHz
Frequency Stability2 ppm
Max Supply Current2 mA
TypeVCTCXO
Output FormatClipped Sine Wave
Base ResonatorCrystal
Height - Seated (Max)1 mm
PackagingReel
Operating Supply Voltage2.8 V to 3.3 V
Supply Current2 mA