
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Height | 990.6 µm |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 20 MHz |
| Frequency Stability | 2.5 ppm |
| Max Supply Current | 2 mA |
| Type | TCXO |
| Output Format | Clipped Sine Wave |
| Base Resonator | Crystal |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Operating Supply Voltage | 2.8 V to 3.3 V |
| Supply Current | 2 mA |
Stock: 12606
Distributors
pcbx
Unit Price$1.59561
Ext.Price$1.59561
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.59561 | $1.59561 |
| 10 | $1.38529 | $13.85290 |
| 25 | $1.30969 | $32.74225 |
| 50 | $1.25564 | $62.78200 |
| 100 | $1.20365 | $120.36500 |
| 300 | $1.05666 | $316.99800 |
| 500 | $0.92761 | $463.80500 |
