
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 50 Ω |
| Gain | 3 dBi |
| Number of Bands | 2 |
| Frequency Range | 824 MHz to 960 MHz, 1.71 GHz to 1.99 GHz |
| Frequency Group | UHF (300 MHz to 1 GHz), UHF (1 GHz to 2 GHz) |
| Antenna Type | Whip, Tilt |
| Applications | GSM |
| VSWR | 1.5 |
| Power - Max | 20 W |
Stock: 11
Distributors
pcbx
Unit Price$0.90384
Ext.Price$0.90384
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.90384 | $0.90384 |
| 10 | $0.74736 | $7.47360 |
| 25 | $0.68313 | $17.07825 |
| 50 | $0.62442 | $31.22100 |
| 100 | $0.57075 | $57.07500 |
| 300 | $0.54839 | $164.51700 |
| 500 | $0.52690 | $263.45000 |
| 1000 | $0.50789 | $507.89000 |
