
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 50 Ω |
| Gain | 3 dBi |
| Number of Bands | 2 |
| Frequency Range | 824 MHz to 960 MHz, 1.71 GHz to 1.99 GHz |
| Frequency Group | UHF (300 MHz to 1 GHz), UHF (1 GHz to 2 GHz) |
| Antenna Type | PCB Trace |
| Applications | GSM, NB |
| VSWR | 1.5 |
| Power - Max | 2 W |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.39206
Ext.Price$0.39206
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.39206 | $0.39206 |
| 10 | $0.31037 | $3.10370 |
| 50 | $0.26428 | $13.21400 |
| 100 | $0.22504 | $22.50400 |
| 500 | $0.20554 | $102.77000 |
| 1000 | $0.19361 | $193.61000 |
