
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 50 Ω |
| Gain | 5.5 dBi |
| Number of Bands | 2 |
| Frequency Range | 800 MHz to 960 MHz, 1.71 GHz to 2.7 GHz |
| Frequency Group | Wide Band |
| Antenna Type | Whip, Straight |
| Applications | GSM |
| VSWR | 1.5 |
| Power - Max | 50 W |
Stock: 30
Distributors
pcbx
Unit Price$1.36550
Ext.Price$1.36550
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.36550 | $1.36550 |
| 10 | $1.14010 | $11.40100 |
| 25 | $1.04009 | $26.00225 |
| 50 | $0.94886 | $47.44300 |
| 100 | $0.81790 | $81.79000 |
| 300 | $0.78585 | $235.75500 |
| 500 | $0.75505 | $377.52500 |
| 1000 | $0.72653 | $726.53000 |
