

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 20 pF |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | |
| Impedance | 120 Ω |
| Frequency | 12 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 10 ppm |
| Operating Supply Voltage | |
| Max Supply Current | |
| Drive Level | 100 µW |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 120 Ω |
| Operating Mode | Fundamental |
| Load Capacitance | 20 pF |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
Stock: 2228
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07670
Ext.Price$0.07670
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07670 | $0.07670 |
| 10 | $0.06854 | $0.68540 |
| 50 | $0.06125 | $3.06250 |
| 100 | $0.05434 | $5.43400 |
| 500 | $0.04821 | $24.10500 |
| 1000 | $0.04353 | $43.53000 |
| 3000 | $0.03930 | $117.90000 |
| 5000 | $0.03695 | $184.75000 |
