
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Forward Voltage | 3.4 V |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 465 nm to 470 nm |
| Lens Color | Colorless |
| Packaging | Bulk |
| Illumination Color | Blue |
| Lens Transparency | Clear |
| Forward Current | 30 mA |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
