
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 1.8 V to 2.3 V |
| Illumination Color | Red |
| Lens Style | Colored, Dome |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Red |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 620 nm to 625 nm |
Stock: 130855
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03244
Ext.Price$0.03244
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03244 | $0.03244 |
| 10 | $0.01622 | $0.16220 |
| 50 | $0.01461 | $0.73050 |
| 100 | $0.01316 | $1.31600 |
| 500 | $0.01185 | $5.92500 |
| 1000 | $0.01067 | $10.67000 |
| 3000 | $0.00994 | $29.82000 |
| 5000 | $0.00926 | $46.30000 |
| 10000 | $0.00862 | $86.20000 |
