
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Forward Voltage | 2.4 V |
| Forward Current | 30 mA |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 620 nm |
| Lens Color | Colorless |
| Packaging | Bulk |
| Lens Transparency | Clear |
| Illumination Color | Red |
Stock: 10123
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03494
Ext.Price$0.03494
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03494 | $0.03494 |
| 10 | $0.01747 | $0.17470 |
| 50 | $0.01572 | $0.78600 |
| 100 | $0.01414 | $1.41400 |
| 500 | $0.01272 | $6.36000 |
| 1000 | $0.01145 | $11.45000 |
| 3000 | $0.01061 | $31.83000 |
| 5000 | $0.00983 | $49.15000 |
| 10000 | $0.00911 | $91.10000 |
