
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2 V to 2.5 V |
| Illumination Color | Green |
| Lens Style | Colored, Dome |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Green |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 570 nm to 575 nm |
Stock: 41184
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04608
Ext.Price$0.04608
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04608 | $0.04608 |
| 10 | $0.02304 | $0.23040 |
| 50 | $0.02091 | $1.04550 |
| 100 | $0.01897 | $1.89700 |
| 500 | $0.01721 | $8.60500 |
| 1000 | $0.01562 | $15.62000 |
| 3000 | $0.01444 | $43.32000 |
| 5000 | $0.01335 | $66.75000 |
| 10000 | $0.01235 | $123.50000 |
