| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2.7 V to 3.2 V |
| Illumination Color | Emerald Green |
| Lens Style | Clear, Dome |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 519 nm to 522 nm |
Stock: 754
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04512
Ext.Price$0.04512
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04512 | $0.04512 |
| 10 | $0.02256 | $0.22560 |
| 50 | $0.02039 | $1.01950 |
| 100 | $0.01842 | $1.84200 |
| 500 | $0.01664 | $8.32000 |
| 1000 | $0.01504 | $15.04000 |
| 3000 | $0.01397 | $41.91000 |
| 5000 | $0.01298 | $64.90000 |
| 10000 | $0.01205 | $120.50000 |
