
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Forward Voltage | 2.6 V |
| Forward Current | 30 mA |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 567 nm |
| Lens Color | Green |
| Packaging | Bulk |
| Illumination Color | Green |
| Lens Transparency | Tinted |
Stock: 198
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04358
Ext.Price$0.04358
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04358 | $0.04358 |
| 10 | $0.02179 | $0.21790 |
| 50 | $0.01960 | $0.98000 |
| 100 | $0.01763 | $1.76300 |
| 500 | $0.01586 | $7.93000 |
| 1000 | $0.01426 | $14.26000 |
| 3000 | $0.01322 | $39.66000 |
| 5000 | $0.01226 | $61.30000 |
| 10000 | $0.01137 | $113.70000 |
