| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Lens Style | Colorless, Diffused, Dome |
| Illumination Color | Red, Blue |
| Packaging | Bulk |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Colorless |
| Forward Current | 30 mA |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Forward Voltage | 1.9 V to 2.4 V, 2.9 V to 3.4 V |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 620 nm to 625 nm, 465 nm to 470 nm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
