
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 1.9 V to 2.4 V, 2.8 V to 3.4 V |
| Illumination Color | Red Emerald Green |
| Lens Style | Colorless, Diffused, Dome |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 620 nm to 625 nm, 515 nm to 520 nm |
Stock: 7280
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06048
Ext.Price$0.06048
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06048 | $0.06048 |
| 10 | $0.03024 | $0.30240 |
| 50 | $0.02730 | $1.36500 |
| 100 | $0.02464 | $2.46400 |
| 500 | $0.02224 | $11.12000 |
| 1000 | $0.02008 | $20.08000 |
| 3000 | $0.01857 | $55.71000 |
| 5000 | $0.01717 | $85.85000 |
| 10000 | $0.01588 | $158.80000 |
