
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 1.8 V to 2.4 V, 2 V to 2.6 V |
| Illumination Color | Red Yellow Green |
| Lens Style | Colorless, Diffused, Dome |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 620 nm to 625 nm, 570 nm to 575 nm |
Stock: 5166
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05836
Ext.Price$0.05836
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05836 | $0.05836 |
| 10 | $0.02918 | $0.29180 |
| 50 | $0.02625 | $1.31250 |
| 100 | $0.02361 | $2.36100 |
| 500 | $0.02124 | $10.62000 |
| 1000 | $0.01911 | $19.11000 |
| 3000 | $0.01766 | $52.98000 |
| 5000 | $0.01632 | $81.60000 |
| 10000 | $0.01509 | $150.90000 |
