
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2.8 V to 3.5 V |
| Illumination Color | Emerald Green |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 515 nm to 525 nm |
Stock: 18478
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02620
Ext.Price$0.02620
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02620 | $0.02620 |
| 10 | $0.01310 | $0.13100 |
| 50 | $0.01008 | $0.50400 |
| 100 | $0.00895 | $0.89500 |
| 500 | $0.00795 | $3.97500 |
| 1000 | $0.00719 | $7.19000 |
| 3000 | $0.00650 | $19.50000 |
| 5000 | $0.00588 | $29.40000 |
| 10000 | $0.00555 | $55.50000 |
| 30000 | $0.00524 | $157.20000 |
| 50000 | $0.00495 | $247.50000 |
