
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 1.8 V to 2.4 V |
| Illumination Color | Red |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 620 nm to 625 nm |
Stock: 343546
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02022
Ext.Price$0.02022
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02022 | $0.02022 |
| 10 | $0.01011 | $0.10110 |
| 50 | $0.00778 | $0.38900 |
| 100 | $0.00689 | $0.68900 |
| 500 | $0.00611 | $3.05500 |
| 1000 | $0.00564 | $5.64000 |
| 3000 | $0.00520 | $15.60000 |
| 5000 | $0.00480 | $24.00000 |
| 10000 | $0.00454 | $45.40000 |
| 30000 | $0.00429 | $128.70000 |
| 50000 | $0.00406 | $203.00000 |
