
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2.9 V to 3.5 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Colored, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Yellow |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 20000 K to 40000 K |
Stock: 11618
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02746
Ext.Price$0.02746
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02746 | $0.02746 |
| 10 | $0.01373 | $0.13730 |
| 50 | $0.01056 | $0.52800 |
| 100 | $0.00933 | $0.93300 |
| 500 | $0.00825 | $4.12500 |
| 1000 | $0.00757 | $7.57000 |
| 3000 | $0.00694 | $20.82000 |
| 5000 | $0.00637 | $31.85000 |
| 10000 | $0.00601 | $60.10000 |
| 30000 | $0.00567 | $170.10000 |
| 50000 | $0.00535 | $267.50000 |
