
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 1.8 V to 2.4 V |
| Illumination Color | Green |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 570 nm to 575 nm |
Stock: 16748
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01846
Ext.Price$0.01846
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01846 | $0.01846 |
| 10 | $0.00923 | $0.09230 |
| 50 | $0.00710 | $0.35500 |
| 100 | $0.00709 | $0.70900 |
| 500 | $0.00708 | $3.54000 |
| 1000 | $0.00702 | $7.02000 |
| 3000 | $0.00696 | $20.88000 |
