

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2.9 V to 3.4 V |
| Illumination Color | Blue |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 460 nm to 465 nm |
Stock: 69927
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01796
Ext.Price$0.01796
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01796 | $0.01796 |
| 10 | $0.00898 | $0.08980 |
| 50 | $0.00691 | $0.34550 |
| 100 | $0.00613 | $0.61300 |
| 500 | $0.00543 | $2.71500 |
| 1000 | $0.00494 | $4.94000 |
| 3000 | $0.00449 | $13.47000 |
| 5000 | $0.00408 | $20.40000 |
| 10000 | $0.00371 | $37.10000 |
| 30000 | $0.00337 | $101.10000 |
