

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2.9 V to 3.5 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Colored, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Yellow |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 90000 K to 120000 K |
Stock: 2503
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01948
Ext.Price$0.01948
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01948 | $0.01948 |
| 10 | $0.00974 | $0.09740 |
| 50 | $0.00749 | $0.37450 |
| 100 | $0.00666 | $0.66600 |
| 500 | $0.00592 | $2.96000 |
| 1000 | $0.00543 | $5.43000 |
| 3000 | $0.00498 | $14.94000 |
| 5000 | $0.00457 | $22.85000 |
| 10000 | $0.00420 | $42.00000 |
| 30000 | $0.00386 | $115.80000 |
