

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Forward Voltage | 3.6 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Lens Color | Colorless |
| Packaging | Reel |
| Illumination Color | Blue |
| Lens Transparency | Clear |
| Forward Current | 30 mA |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 461 nm |
Stock: 132901
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01922
Ext.Price$0.01922
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01922 | $0.01922 |
| 10 | $0.00961 | $0.09610 |
| 50 | $0.00739 | $0.36950 |
| 100 | $0.00656 | $0.65600 |
| 500 | $0.00582 | $2.91000 |
| 1000 | $0.00529 | $5.29000 |
| 3000 | $0.00480 | $14.40000 |
| 5000 | $0.00445 | $22.25000 |
| 10000 | $0.00413 | $41.30000 |
| 30000 | $0.00383 | $114.90000 |
| 50000 | $0.00356 | $178.00000 |
