
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2.4 V |
| Illumination Color | Red |
| Lens Transparency | Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 625 nm |
Stock: 683879
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01736
Ext.Price$0.01736
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01736 | $0.01736 |
| 10 | $0.00868 | $0.08680 |
| 50 | $0.00668 | $0.33400 |
| 100 | $0.00514 | $0.51400 |
| 500 | $0.00452 | $2.26000 |
| 1000 | $0.00398 | $3.98000 |
| 3000 | $0.00343 | $10.29000 |
| 5000 | $0.00322 | $16.10000 |
| 10000 | $0.00302 | $30.20000 |
| 30000 | $0.00284 | $85.20000 |
| 50000 | $0.00267 | $133.50000 |
