

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Forward Voltage | 3.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Lens Color | Yellow |
| Illumination Color | White |
| Packaging | Reel |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 447.5 nm |
| Lens Transparency | Tinted |
| Forward Current | 30 mA |
| Lens Style | Rectangular |
Stock: 185
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02594
Ext.Price$0.02594
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02594 | $0.02594 |
| 10 | $0.01297 | $0.12970 |
| 50 | $0.00998 | $0.49900 |
| 100 | $0.00886 | $0.88600 |
| 500 | $0.00786 | $3.93000 |
| 1000 | $0.00729 | $7.29000 |
| 3000 | $0.00676 | $20.28000 |
| 5000 | $0.00628 | $31.40000 |
| 10000 | $0.00584 | $58.40000 |
| 30000 | $0.00543 | $162.90000 |
| 50000 | $0.00505 | $252.50000 |
