| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 3 V to 3.5 V |
| Illumination Color | Emerald Green |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 515 nm to 520 nm |
Stock: 791
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04454
Ext.Price$0.04454
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04454 | $0.04454 |
| 10 | $0.02227 | $0.22270 |
| 50 | $0.01982 | $0.99100 |
| 100 | $0.01764 | $1.76400 |
| 500 | $0.01570 | $7.85000 |
| 1000 | $0.01398 | $13.98000 |
| 3000 | $0.01245 | $37.35000 |
| 5000 | $0.01126 | $56.30000 |
| 10000 | $0.01019 | $101.90000 |
