| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2.9 V to 3.4 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Colored, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Yellow |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 10000 K to 15000 K |
Stock: 902
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05260
Ext.Price$0.05260
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05260 | $0.05260 |
| 10 | $0.02630 | $0.26300 |
| 50 | $0.02341 | $1.17050 |
| 100 | $0.02084 | $2.08400 |
| 500 | $0.01855 | $9.27500 |
| 1000 | $0.01651 | $16.51000 |
| 3000 | $0.01470 | $44.10000 |
| 5000 | $0.01342 | $67.10000 |
| 10000 | $0.01225 | $122.50000 |
