
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2.8 V to 3.4 V |
| Illumination Color | Blue |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 460 nm to 465 nm |
Stock: 1669
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02844
Ext.Price$0.02844
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02844 | $0.02844 |
| 10 | $0.01422 | $0.14220 |
| 50 | $0.01094 | $0.54700 |
| 100 | $0.00972 | $0.97200 |
| 500 | $0.00863 | $4.31500 |
| 1000 | $0.00796 | $7.96000 |
| 3000 | $0.00735 | $22.05000 |
| 5000 | $0.00685 | $34.25000 |
| 10000 | $0.00638 | $63.80000 |
| 30000 | $0.00594 | $178.20000 |
| 50000 | $0.00554 | $277.00000 |
