| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 1.8 V to 2.4 V, 2.8 V to 3.4 V |
| Illumination Color | Red Emerald Green |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 620 nm to 625 nm, 515 nm to 520 nm |
Stock: 10061
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03994
Ext.Price$0.03994
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03994 | $0.03994 |
| 10 | $0.01997 | $0.19970 |
| 50 | $0.01801 | $0.90050 |
| 100 | $0.01624 | $1.62400 |
| 500 | $0.01465 | $7.32500 |
| 1000 | $0.01321 | $13.21000 |
| 3000 | $0.01192 | $35.76000 |
| 5000 | $0.01075 | $53.75000 |
| 10000 | $0.00970 | $97.00000 |
