| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 200 mA, 30 mA |
| Forward Voltage | 3.2 V, 6.5 V |
| Illumination Color | Ultraviolet |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 395 nm, 275 nm |
Stock: 481
Distributors
pcbx
Unit Price$0.97738
Ext.Price$0.97738
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.97738 | $0.97738 |
| 10 | $0.79661 | $7.96610 |
| 25 | $0.73422 | $18.35550 |
| 50 | $0.67671 | $33.83550 |
| 100 | $0.62371 | $62.37100 |
| 300 | $0.56839 | $170.51700 |
| 500 | $0.51798 | $258.99000 |
| 1000 | $0.49082 | $490.82000 |
