
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 20 pF |
| Tolerance | 0 %, 50 % |
| Height - Seated (Max) | 1.7 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Temperature Coefficient | -500 ppm/°C to 500 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| RoHS | Compliant |
| Insulation Resistance | 10 GΩ |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Features | General Purpose |
| Color | Red |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | 85.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| reach svhc compliance | No SVHC |
| size width | 3.20 mm |
| size length | 4.50 mm |
| size height | 1.60 mm |
| voltage rating dc | 100 V |
| Capacitance Range | 5 pF to 20 pF |
| Adjustment Type | Top |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
