
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Temperature Coefficient | -0.06 %/K |
| Tolerance | 5 % |
| Packaging | Reel |
| Zener Voltage | 3.9 V |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| RoHS | Compliant |
| Test Current | 20 mA |
| Element Configuration | Single |
| Max Reverse Leakage Current | 10 µA |
| Power Dissipation | 500 mW |
| Forward Voltage | 1.1 V |
| Impedance | 23 Ω |
Stock: 11122
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.03317 | $0.33170 |
| 50 | $0.02807 | $1.40350 |
| 100 | $0.02376 | $2.37600 |
| 500 | $0.02189 | $10.94500 |
| 1000 | $0.02069 | $20.69000 |
| 3000 | $0.02004 | $60.12000 |
| 5000 | $0.01941 | $97.05000 |
| 10000 | $0.01377 | $137.70000 |
