

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Power Dissipation | 100 mW |
| Input capacitance | 8.2 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 6.5 mA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 10 V |
| Element Configuration | Single |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -30 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
Stock: 3510
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14621
Ext.Price$0.14621
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14621 | $0.14621 |
| 10 | $0.13005 | $1.30050 |
| 50 | $0.11568 | $5.78400 |
| 100 | $0.10043 | $10.04300 |
| 500 | $0.08720 | $43.60000 |
| 1000 | $0.07952 | $79.52000 |
| 3000 | $0.07252 | $217.56000 |
| 5000 | $0.06811 | $340.55000 |
