
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Output Voltage | 13.7 V |
| Forward Current | 20 mA |
| Max Output Current | 2.5 A |
| Number of Channels | 1 |
| Turn-On Delay Time | 500 ns |
| Propagation Delay | 260 ns |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Rise Time | 15 ns |
| Isolation Voltage | 3.75 kV |
| Output Current per Channel | 2.5 A |
| Forward Voltage | 1.6 V |
| Fall Time | 8 ns |
Stock: 10433
Distributors
pcbx
Unit Price$0.77280
Ext.Price$0.77280
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.77280 | $0.77280 |
| 10 | $0.64147 | $6.41470 |
| 25 | $0.58066 | $14.51650 |
| 50 | $0.52562 | $26.28100 |
| 100 | $0.47579 | $47.57900 |
| 300 | $0.46345 | $139.03500 |
| 500 | $0.45144 | $225.72000 |
| 1000 | $0.43621 | $436.21000 |
