
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 14.5 mm |
| Width | 7.12 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 16.5 mm |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold, Nickel |
| Type | USB - Type A |
| Current Rating | 1 A |
| Gender | Female |
| Number of Contacts | 4 |
| Number of Poles | 4 |
| USB Standard | USB 2.0 |
| Shape | Straight |
Stock: 192
Distributors
pcbx
Unit Price$0.88229
Ext.Price$0.88229
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.88229 | $0.88229 |
| 10 | $0.75063 | $7.50630 |
| 25 | $0.70104 | $17.52600 |
| 50 | $0.69157 | $34.57850 |
| 100 | $0.68223 | $68.22300 |
| 300 | $0.60666 | $181.99800 |
| 500 | $0.53946 | $269.73000 |
| 1000 | $0.48646 | $486.46000 |
| 3000 | $0.45510 | $1365.30000 |
| 5000 | $0.42576 | $2128.80000 |
