
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Current | 1 A |
| Number of Outputs | 1 |
| Switching Frequency | 500 kHz |
| Max Input Voltage | 2.58 V |
| Min Input Voltage | 2.42 V |
| Output Voltage | 5 V |
Stock: 1214
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15302
Ext.Price$0.15302
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15302 | $0.15302 |
| 10 | $0.13562 | $1.35620 |
| 50 | $0.12019 | $6.00950 |
| 100 | $0.10368 | $10.36800 |
| 500 | $0.08943 | $44.71500 |
| 1000 | $0.08531 | $85.31000 |
| 3000 | $0.08138 | $244.14000 |
| 5000 | $0.07762 | $388.10000 |
