
| Parameter | Value |
|---|---|
| Output Current | 1 A |
| Output Voltage | 4.9 V to 5.1 V |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Outputs | 1 |
| Switching Frequency | 500 kHz |
| Max Input Voltage | 2.58 V |
| Min Input Voltage | 2.42 V |
| Output Type | Adjustable |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20563
Ext.Price$0.20563
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20563 | $0.20563 |
| 10 | $0.18281 | $1.82810 |
| 50 | $0.16253 | $8.12650 |
| 100 | $0.14100 | $14.10000 |
| 500 | $0.12232 | $61.16000 |
| 1000 | $0.11431 | $114.31000 |
| 3000 | $0.10682 | $320.46000 |
