
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 73 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 600 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 9 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 30 nC |
| Drain to Source Resistance | 400 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 200 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 2 V to 4 V |
Stock: 447
Distributors
pcbx
Unit Price$0.34474
Ext.Price$0.34474
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.34474 | $0.34474 |
| 10 | $0.26803 | $2.68030 |
| 50 | $0.23472 | $11.73600 |
| 100 | $0.19468 | $19.46800 |
| 500 | $0.17567 | $87.83500 |
| 1000 | $0.16539 | $165.39000 |
