

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Ripple Current | 185 mA |
| Height - Seated (Max) | 12.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 2.5 mm |
| Schedule B | 8532220020 |
| Ripple Current @ Low Frequency | 185 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 277.5 mA @ 10 kHz |
| Diameter | 6.3 mm |
| Packaging | Ammo Pack |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
