$Aluminum Electrolytic Capacitors.jpg)
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 11 mm |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating | 50 V |
| Impedance | 300 mΩ |
| Ripple Current (AC) | 295 mA |
| RoHS | Compliant |
| Life (Hours) | 5000 Hours |
| Lead Pitch | 2.5 mm |
| Packaging | Bulk |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
