
| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 114 mΩ |
| Inductance | 2.2 µH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power Inductor |
| Packaging | Reel |
| Saturation Current | 1.6 A |
| Current Rating | 1.55 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Core Material | Ferrite |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Shielding | Shielded |
Stock: 260
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08198
Ext.Price$0.08198
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08198 | $0.08198 |
| 10 | $0.04099 | $0.40990 |
| 50 | $0.03655 | $1.82750 |
| 100 | $0.03259 | $3.25900 |
| 500 | $0.02970 | $14.85000 |
| 1000 | $0.02706 | $27.06000 |
| 3000 | $0.02466 | $73.98000 |
| 5000 | $0.02247 | $112.35000 |
| 10000 | $0.02048 | $204.80000 |
