
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 5 A |
| Clamping Voltage | 25 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 5 V |
| Breakdown Voltage | 6 V |
| Polarity | Bidirectional |
| Peak Pulse Power | 125 W |
| Voltage ESD Contact | 20 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 20 kV |
| Diode Capacitance | 0.25 pF |
Stock: 4759
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09312
Ext.Price$0.09312
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09312 | $0.09312 |
| 10 | $0.04656 | $0.46560 |
| 50 | $0.04175 | $2.08750 |
| 100 | $0.03744 | $3.74400 |
| 500 | $0.03301 | $16.50500 |
| 1000 | $0.02910 | $29.10000 |
| 3000 | $0.02583 | $77.49000 |
| 5000 | $0.02293 | $114.65000 |
| 10000 | $0.02146 | $214.60000 |
