

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 4000 Hours |
| Ripple Current | 65 mA |
| Height - Seated (Max) | 14.5 mm |
| Length | 13.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Leakage Current | 276 mA |
| Height | 13.5 mm |
| Material | Aluminium |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Polar |
| Lead Pitch | 4.5 mm |
| Voltage | 200 V |
| Weight | 1.630013 g |
| Ripple Current (AC) | 65 mA |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Packaging | Reel |
| Ripple Current @ High Frequency | 97.5 mA @ 10 kHz |
| Ripple Current @ Low Frequency | 65 mA @ 120 Hz |
Stock: 340
Distributors
pcbx
Unit Price$0.93273
Ext.Price$0.93273
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.93273 | $0.93273 |
| 10 | $0.45910 | $4.59100 |
| 25 | $0.42960 | $10.74000 |
| 50 | $0.40200 | $20.10000 |
| 100 | $0.37617 | $37.61700 |
| 300 | $0.35598 | $106.79400 |
| 500 | $0.33687 | $168.43500 |
| 1000 | $0.31879 | $318.79000 |
| 3000 | $0.30168 | $905.04000 |
| 5000 | $0.28549 | $1427.45000 |
| 10000 | $0.27016 | $2701.60000 |
