
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 500 mA |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 2.8 V |
| Max Supply Current | 500 mA |
| Number of Outputs | 5 |
Stock: 77
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10003
Ext.Price$0.10003
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10003 | $0.10003 |
| 10 | $0.08847 | $0.88470 |
| 50 | $0.07824 | $3.91200 |
| 100 | $0.06837 | $6.83700 |
| 500 | $0.05975 | $29.87500 |
| 1000 | $0.05644 | $56.44000 |
| 3000 | $0.05332 | $159.96000 |
| 5000 | $0.05037 | $251.85000 |
