
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 1.47 W |
| Max Collector Current | 500 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 50 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 1.6 V |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 300
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21456
Ext.Price$0.21456
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21456 | $0.21456 |
| 10 | $0.18915 | $1.89150 |
| 50 | $0.16675 | $8.33750 |
| 100 | $0.14462 | $14.46200 |
| 500 | $0.12542 | $62.71000 |
| 1000 | $0.11986 | $119.86000 |
| 3000 | $0.11455 | $343.65000 |
| 5000 | $0.10947 | $547.35000 |
