



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Power Rating | 1.47 W |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Max Power Dissipation | 1.47 W |
| Power Dissipation | 1.47 W |
| Max Collector Current | 500 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 50 V |
| Transition Frequency | |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 1.6 V |
| Collector Current - Continuous | 0.5 A (500 mA) |
| Max Cutoff Collector Current | 500 mA |
| Transistor Type | NPN |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
