| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 33 mm |
| Width | 22.9 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 10.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Features | OTP, OVP, SCP, UVLO |
| Min Input Voltage | 36 V |
| Output Current | 30 A |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Lifecycle Status | EOL (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Power Dissipation | 99 W |
| Max Output Current | 30 A |
| Max Input Voltage | 75 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Isolation Voltage | 2.25 kV |
| Output Power | 99 W |
| Current - Output 1 | 30 A |
| Efficiency | 91 % |
| Voltage - Output 1 | 3.3 V |
| Nominal Input Voltage | 48 V |
| Output Voltage-Channel 1 | 3.3 V |
| Output Current-Channel 1 | 30 A |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
