
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 35 V |
| Peak Pulse Current | 12 A |
| Number of Channels | 2 |
| Breakdown Voltage | 15 V |
| Clamping Voltage | 12 V |
| Peak Pulse Power | 350 W |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
| Diode Capacitance | 30 pF |
Stock: 13992
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06470
Ext.Price$0.06470
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06470 | $0.06470 |
| 10 | $0.03235 | $0.32350 |
| 50 | $0.02894 | $1.44700 |
| 100 | $0.02589 | $2.58900 |
| 500 | $0.02316 | $11.58000 |
| 1000 | $0.02072 | $20.72000 |
| 3000 | $0.01852 | $55.56000 |
| 5000 | $0.01683 | $84.15000 |
| 10000 | $0.01529 | $152.90000 |
