
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 39.9 mm |
| Width | 29.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 6.8 mm |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 9 V |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Isolation Voltage | 1.5 kV |
| Output Power | 15 W |
| Efficiency | 88 % |
| Nominal Input Voltage | 24 V |
| Output Current-Channel 1 | 3 A |
| Output Voltage-Channel 1 | 5 V |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$13.82288
Ext.Price$13.82288
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $13.82288 | $13.82288 |
| 10 | $13.33734 | $133.37340 |
| 25 | $12.49713 | $312.42825 |
